1,85

KVOTA: 3,42
——————–
– Ponuda nije bajna ali uvjek mi nadjemo nesto za odigrati.

Iz Duela CSKA-Khimki jednostavno moram uzeti napadaca gostiju odlicnog latvijca Janis Timmu koji je trenutno u odlicnoj formi. Zna se da je udarna igla Khimkija Alexej Sched ali Timma igra fenomenalno i ako ga nastavi sluziti sut iz vana kao do sad ne bi smio imati problema da dodje i danas do 13+ poena.

U bitnim utakmicama, tacnije kada nema blowouta Timma ima visoke minute i dosta slobode jer je svaka odbrana ponajvise fokusirana na Shveda pa tako Timma dosta uzima suteva za 3 poena.

Prosli duel u prvenstvu ubacio je 27 poena i imao 7 od 12 šut za 3 poena, dakle cak 7 trojki je ubacio. Prije toga u tijesnoj pobijedi u okviru Eurolige protiv Baskonie 79:76 ubacio je 18 poena i igrao 33 minute. Prije toga u prvenstvu protiv Eniseya blowout pobjeda od 20 razlike i Timma je igrao samo 15 minuta i za to vrijeme ubacio 9 poena. Prije tog duela u okviru Eurolige jos jedan over protiv Maccabia gdje je ubacio 17 poena za 33 minute uz 5 trojki iz 12 pokusaja.

Dakle i danas ce mu dosta zavisiti iz suta za 3 poena ali u kakvoj je formi treba ocekivati i danas da ga solidno sluzi sut i da ode u jos jedan over. Dakle njegove poslednje brojke su 27, 18, 17, 9, 17. Cetiri overa i jedan under (igrao samo 15 minuta) u poslednjih 5 meceva.

– Zalgiris je jako lose startao. Dva duela i oba poraza. Bolji su bili Milano i Baskonia.

Ovaj tim ima i nezahvalne igrace za prognozu vec godinama jer su uvjek bez super zvijezda i glavna snaga je kolektiv pa se nikada ne zna koji ce igrac doci do izrazaja.

Ove sezone smatram da bi udarne igle morale biti amerikanac LeDay i upravo Marius Grigonis. Ovaj bek Zalgirisa ima 25 godina i visok je 1.98 cm. Kada su tijesni dueli morao bi igrati 25 minuta, starter je i uspio je preci ovu marginu u poslednja 3 duela.

Protiv Lietkabelisa u blowout pobjedi (96:69) za samo 17 minuta ubacio je 11 poena, u Euroligi u gostima Milanu za 24 minute ubacio je 13 poena u porazu 85:81 i u prvenstvu proslo kolo 11 poena za 19 minuta.

Bitan duel domacina, ocekujem ih agresivne i da nosioci igre a jedan od njih je sigurno Grigonis uzimaju odgovornost u svoje ruke pa u takvim okolnostima uz pristojan procenat suta bi morao na 11+ poena.

Inace Griogonis je odlican trojkas pa se nadam da ce ga ici sut dovoljno dobro da prebaci i danas marginu. Dakla zadnja 3 duela ubacuje 13, 11 i 11 poena a u prvom duelu u ovoj dvorani protiv Baskonie u slabom izdanju Zalgirisa (58:70) ubacio je 10 poena, bez pogodka za 2 poena, 3 trojke i jedno slobodno bacanje.