2. Zenit 7 bodova
3. Lyon 7 bodova
4. Benfica 4 boda

Biti ili ne biti za mnoge u ovom poslednjem kolu Lige Sampiona.

Benfica ovde mora dobiti pod svaku cijenu i to sa dva gola razlike tako da se ocekuju napadi od prve minute. Zenitu cak ni bod ne bi bio dovoljan u slucaju da Lyon dobije Leipzig tako da ne zavise samo od sebe i oni se moraju dobrano veceras namuciti da izbjegnu poraz. Odlucio sam se na kartone ovde iako sudi jedan kontraverzan sudija. Španac Lahoz ima ponekad cudan kriterij, u stanju je za jedno prvo poluvrijeme pokazati 4 komada i onda vise niti jedan. Uglavnom voli biti autoritet i kad krene mahati kartonima onda i ne prestaje ali kazem nekad zna oprostiti ono sto bi svaki sudija na planeti kaznio kartonom.

Poslednju u Ligi Sampiona sudio je Shakhtar-Dinamo Z. i pokazao 7 zutih kartona.

I veceras ga ceka posla vjerujem pogotovo ako Benfica zabije na vrijeme tacnije ako domacin povede 1:0 onda treba ocekivati dosta nervoze s obe strane i minimum 5 javnih opomena ukupno.

Lahoz je u 3 od poslednje 4 evropske utakmice pokazao minimum 5 kartona.