VIP NBA PREDLOG: 01:00 Charlotte – Boston
VIŠE 1,85 13 lose
——————————–
SAD: NBA

Ni veceras nema Jaylen Browna.

**As for how long JB could be sidelined, Celtics coach Joe Mazzulla said he could be out “a week or two.” That obviously isn’t good news for the Celtics. Grant Williams could remain in the starting lineup while Brown sits, but it’s also possible that the Celtics go big with a frontcourt of Jayson Tatum, Al Horford (when he’s available), and Robert Williams.**

Proslu je propustio i Smart je ubacio 16 poena Bruklinu i to uz los sut iz igre, 4/12

Odigrao je 3 partije ove sezone bez Browna i na prosjeku je 18.7 poena u ta 3 meca.

Sa Brownom na parketu prosjek suteva mu je 9.1 a bez Browna u ove 3 partije 13.3 suta po mecu.

Ubacivao je u ta 3 meca 18, 22 i 16 poena.

Ima debelu minutazu jer je potreban u odbrani, najbolji defender perimetra u celticsima i veceras ce cuvati Lamelo Balla tako da ima lagan matchup jer Lamelo je jako jako los defender.

Pitanje je samo broj suteva i agresivnosti Smarta, usage svima znatno skace i ocekujem jos jednu 14+ partiju.

Inace Charlotte je 4. najgora ekipa po odbrani PG pozicije ove sezone, dopustali su skoro 26.0 poena u prosjeku.

…………………….

VIP NBA PREDLOG: 03:00 Utah – Philadelphia
Broj koševa Philadelphia/Embiid, Joel (31.5)
VIŠE 1,85 30 lose
—————————–
SAD: NBA

Prosli mec ostao kratak za 1 koš i to zbog faul problema pa je igrao samo 28 minuta i ubacio 30 poena.

Prije toga u blowout pobjedi strpao 36 poena Detroitu za samo 24 minute..

A prije toga 42 New Orleansu.

Utah je druga najgora ekipa lige po odbrani C igraca.

Embiid je vec pokazao ove sezone njihove slabosti u reketu i strpao im cak 59 poena!

Sengun 20 poena, Sabonis 21 i 28 poena, Adebayo 32, Jarrett Allen 20 itd.

Tobi Harris upitan takodje kod Phile.

Odlaskom Goberta Utah postala velika rupa u reketu i to protivnicki timovi koriste.

I Olynyk je out pa im Kessler igra na C poziciji, lagan matchup za Embiida samo da dobije svoju minutazu.

– ENGLESKA: PREMIER LEAGUE – 20. KOLO

Teski su englezi za prognoze medjutim trenutno domacin je kvalitetniji za nijansu.

Brentford je ekipa koja je u poslednjih mjesec-dva dobila i City u gostima 1:2 i Liverpul kuci 3:1 te igrali i 2:2 s Tottenhamom a dobili i West Ham u gostima 0:2.

Dakle poprilicno ozbiljna ekipa.

Jako bitno da im se kljucni napadac Ivan Toney vraca danas u startnu postavu. Propustio je zadnje dvije partije zbog povrede koju je zadobio u pobjedi nad West Hamom 0:2 u gostima.

Ivan Toney set to return from injury for Brentford vs Bournemouth, confirms Thomas Frank

Gosti po mnogima iako su van zone ispadanja jedni od kandidata za ispadanje.

Pet vezanih poraza racunajuci dva u kupu.

Oni imaju probleme s izostancima..

Adam Smith je suspendovan, Marcus Tavernier, David Brooks i Ryan Fredericks povredjeni.

Bournemouth je izgubio cak 7 od zadnjih 8 premierligaskih meceva!

– ITALIJA: SERIE A – 18. KOLO

Inter ne samo da juri svog gradskog rivala Milana na drugoj poziciji nego moraju braniti i ovu 4. poziciju i ligu sampiona jer Lazio, Atalanta i Roma imaju samo po 3 boda manje..

Proslo kolo prokockali su bodove kod Monze jer su gol za 2:2 primili u sudijskoj nadoknadi i to je bio autogol.

Prije toga slavili su 3 vezane i to poprilicno velike pobjede. Bolognu 6:1, Atalantu u gostima 2:3 i prvoplasiranom Napoliju nanijeli prvi poraz sezone 1:0.

Lukaku i dalje out ali Dzeko igra odlicno u tandemu sa Lautaro Martinezom. Pored njega fale Brozovic i Handanovic.

Verona je proslu godinu zavrsila ocajno, sa cak 8 vezanih poraza.

U novu su usli puno bolje, prvo remi kod Torina 1:1 i onda bitna pobjeda protiv poslednjeplasirane ekipe Cremonese kuci 2:0.

Ipak imaju samo 9 bodova dok prva ekipa van opasne zone ima 15 bodova.

Njima fale defender Faraoni (10/1 df), veznjaci Praszelik i Cortinovis te napadac Verdi (10/1 att).

Inter je slavio u 4 poslednja medjusobna duela protiv Verone, ocekujem i veceras 3 boda za crno-plave.