VIP NBA PREDLOG: 02:00 San Antonio – Washington
VIŠE 1,85 26 WIN
—————————-
SAD: NBA

Bio je povredjen prije 15-ak dana, imao malu pauzu ali vratio se i u zadnjih 9 redom ubacuje 24, 17, 20, 36, 23, 20, 25, 19 i 34 poena.

Vrtio se jako puno oko margine ali veceras ima odlican matchup jer Wizardsi igraju drop coverage odbranu.

Dakle visoki igraci ostaju duboko u paintu i ovde ce biti jako puno prostora za Keldona i njegove mid range suteve, inace dobar je i suter za 3 poena.

Mec projektovan na preko 240 poena.

Druga violina tima Devin Vassell je i dalje out dok je Romeo Langford upitan.
………..

VIP NBA PREDLOG: 02:00 Minnesota – Sacramento
Broj koševa Minnesota/Edwards, Anthony (27.5)
VIŠE 1,85 33 WIN
————————————
SAD: NBA

Protiv Sacramenta tacnije njihove odbrane nemoguce je ne igrati over Edwardsa.

Pisao sam puno kako lose kingsi igraju odbranu i da se pretezno oslanjaju na svoj napadacki potencijal.

Edwards je igrac koji ima toliko razlicitog napadackog arsenala da kad krene na obruc i udje u seriju jako tesko ga je zaustaviti.

Igrali su prije 2 dana i ubacio im je 34 poena. Imao je sut 14/21 iz igre a trojke cak 5/7 pokusaja.

Prije toga 44 i 31 Hjustonu, 37 New Oreansu i 25 je uspio pored Brooksa i JJJ-a (Memphis).

Lose jako brane protivnicke GUARD igrace pa smo proslo kolo igrali Russella over (plejmejkera Minnesote) i imao je vec na poluvremenu 20 poena.

Edwards je primarni skorer domacina i ocekujem da ponovo najvise trpa.

Towns je i dalje out.
………………

Broj koševa Sacramento/Fox, De’Aaron (24.5)
VIŠE 1,85 32 WIN
——————————
SAD: NBA

Fox je dosta cudnovat igrac kad su poeni u pitanju i to nisam mogao da ne primjetim ove sezone.

Dakle jako sporo udje u mec poenterski i tek onda u drugom poluvremenu dodaje gas sto mi nema neke logike.

Tako je bilo i u proslom mecu protiv Minnesote prije samo par dana.

Na poluvremenu je imao samo 8 poena a mec zavrsio sa 29 poena.

Dakle u drugom poluvremenu 21 poen.

Minnesota sa Gobertom igra duboku drop odbranu.

Gobert ne napusta paint i nakon skrinova Sabonisa Fox ce imati gomilu cistih suteva, normalno na njemu je da ih pogadja.

Proslu je uzeo 24 suta (10/24 iz igre) i ako veceras uzme 20+ ne vidim razlog da ne ide na 25+ poena.

Sabonis nema lagan matchup u vidu Goberta i Fox je neophodan u napadu.

VanVleet im je ubacio 25, Jamal Murray 28, Kevin Porter 25, Lillard 27 itd.

U zadnjih 15 meceva Minnesota rangira kao 7. najgora ekipa po odbrani protivnikih PG igraca.
…………………

VIP NBA PREDLOG: 02:00 Oklahoma – Golden State Warriors
Broj koševa Oklahoma/Gilgeous Alexander, S. (30.5)
VIŠE 1,85 31 WIN
———————————
SAD: NBA

Ekipa za koju su svi mislili da ce tenkovati (namjerno gubiti) ima vec neke ozbiljne pobjede i u zadnjih 11 meceva samo 3 su izgubili, dakle 8 pobjeda!

Shai je pravi lider ovog tima.

Zadnje 4 utakmice su igrali protiv na papiru jacih protivnika i Shai je istupio u sve 4.

Ubacivao 37 kingsima, 34 Denveru, 36 Atlanti i 35 poena zadnju Clivlendu.

Posebno je impresivna ova zadnja jer malo koji igrac moze odbrani cavsa ubaciti 35.

Odlicno su ga cuvali i sa Okorom i sa Moblijem, Allen u paintu ali opet je Shai dosao do 35 i taj mec su dobili 112:100

Ono sto je ovde dobro jeste cinjenica da Golden State igra sa jako puno pejsa, dosta trke i poena iz tranzicije i sto je jako bitno do sad nikoga nisu udvajali (single coverage odbrana).

Takodje pustaju jako puno suteva (debelo iznad prosjeka) iz reketa cak 28 po mecu, mid range suteve blizu painta gdje je Shai neumoljiv.

Ocekujem da najbolji skorer thundera nastavi sa ovim predobrim partijama
………………….

SKOKOVI/ Minnesota/Gobert, Rudy (11.5)
VIŠE 1,85 14 WIN
SAD: NBA

Dakle u pitanju su SKOKOVI

Ovde je bitna samo minutaza za Goberta a djeluje polako da se vraca u ritam, poslednju upravo protiv Sacramenta igrao je 36 minuta i imao 14 skokova.

Gobert u zadnjih 14 meceva kada je igrao minimum 30 minuta prebacio je ovo u cak 12 od 14 meceva.

Jednom stao tacno na 11 i 8 protiv Miamija (Adebaya).

Ovo je za njega odlican matchup, prije par dana imao 14 skokova i protiv kingsa koji dozvoljavaju protivnickim C igracima preko 14 skokova u prosjeku ne vidim razlog da ne skupi i veceras 12+
………………

VIP NBA PREDLOG: 03:00 Phoenix – Toronto
Broj koševa Toronto/Trent Jr., Gary (18.5)
VIŠE 1,85 21 WIN
——————————–
SAD: NBA

Phoenix je solidna defanzivna ekipa koja igra sa malo pejsa medjutim jako puno pustaju sa SG pozicije.

U zadnjih 15 meceva su najgora ekipa po odbrani protivnickih Sg igraca gdje su primali preko 28.0 poena cak u prosjeku.

Bane je ubacivao 24 i 28, Hield 22, Mathurin 23 poena, Edwards 31, Klay Thompson 29 itd..

Ove sezone su igrali vec jednom i Trent im je strpao cak 35 poena.

Anunoby je out veceras.

Umjesto njega starta Achiuwa na C poziciju a Siakam se pomjera na 4.

Zadnjih 5 meceva Trent Jr. ubacuje redom 22, 24, 16, 17 i 19 poena.

Mikal Bridges bi trebalo da uzme VanVleeta (tako je bilo u prvom duelu) a ponovo da Trent ima vise prostora.

………………….

VIP NBA PREDLOG: 01:00 Philadelphia – Orlando
Broj koševa Orlando/Banchero, Paolo (18.5)
VIŠE 1,85 29 WIN
—————————–
SAD: NBA

Proslo kolo protiv Chicaga trener Orlanda je ostavio klupu da igra preko 15 minuta bez prestanka.

Dakle izvadio je startere tokom 3. cetvrtine i nije ih ni vracao do kraja iako nije bio blowout.

Klupa je radila bolji posao i mislim da je time poslao svojim starterima i poruku jer su lose igrali.

Veceras igram Banchera jer su brojke takve.

Phila igra odlicno ali u zadnjih 15 meceva je najgora ekipa po odbrani protivnikih PF igraca u ligi.

Igraci slicne ili iste pozicije kao Banchero protiv Phile;

Jerami Grant 24, Zion 26 i 36, Porzingis 24, LeBron 35, Kawhi Leonard 27 itd..

Banchero malo podigao ritam u napadu, prebacio ovo u 3 od zadnje 4.

Redom 23, 23, 19 i 9 u spomenutom mecu protiv bullsa kad su svi starteri poslani na klupu.