VIP PREDLOG: 17:00 FC Kopenhagen – Aalborg 1 1,70 1:0 WIN
——————————————-
DANSKA: LANDSPOKAL CUP – FINALE

Dakle finale danskog kupa.

Iako cete vidjeti negdje da pise da se igra na neutralnom terenu ne treba zanemariti cinjenicu da se ovaj mec igra na Parken Stadionu sto je upravo teren Kopenhagena te danske reprezentacije..

Kopenhagen jos nije uzeo titulu i trenutno su sa jednim bodom viska u odnosu na Nordsjaelland i to pobjedom 1:3 kod Brondbija i zahvaljujuci kiksu spomenutog Nordsjaellanda koji je igrao 1:1 kod Aarhusa.

Oba tima dakle moraju jos dobrano zapeti u domacem prvenstvu jer se Aalborg bori za opstanak.

Imaju jednak broj bodova kao i Horsens (27) koji je u zoni ispadanja.

Istina da racunajuci i kup meceve Aalborg nije porazen 7 vezanih meceva ali Kopenhagen je jedna od najboljih i vjerovatno i najbolja ekipa u Danskoj tako da ce ovo biti tezak mec za goste.

Problem je i izostanak Poulsena (mf 16/1),najboljeg strijelca Goncalves Souse (att 27/8) i defendera Pallesena (df 20/0).

Kod Kopenhagena i dalje su povredjeni Carlos Zeca, Nicolai Boilesen, Akinkunmi Amoo, David Khocholava i Andreas Cornelius.

Medjutim bitne vijesti i dobre su povratak kljucnih igraca Vavroa (mf 26/1), Diksa (df 21/0) i Gonçalvesa (mf 11/2).

Iako je moguce da mec bude odlucen na produzetke ili penale mislim da je Kopenhagen blizi tome da rjesi ovo i u 90 minuta.

………………..

VIP PREDLOG: 18:00 Chernomorets – Rilski Sportist 1 1,85 WIN
———————————–
KOŠARKA BUGARSKA PLAY OFF

Trenutno je 1:1.

Obe ekipe uzele po ”brejk” i slavile u gostima.

Danas izuzetan value na domacina jer se otvara nova dvorana i prvi put ovde igraju

Ulaz je besplatan i ocekuje se puna dvorana.

Prosli mec podbacio je amerikana Chernomoretsa sa sutem 3/14 samo ali veceras ocekujem puno bolje izdanje i pobjedu domacina.

– ENGLESKA: LEAGUE ONE – PLAYOFF – POLUFINALE

Tezak zadatak i pretezak za domacina jer su prvi mec iznenadjujuce porazeni cak 4:0 i veceras ce dati sve od sebe barem da trijumfuju jer ocekivati da stignu ili prestignu 4 gola razlike malo je nerealno..

Ipak ova ekipa ima kapacitet barem da pokusa napraviti senzaciju pogotovo jer igraju na svom terenu gdje nisu porazeni od septembra mjeseca i dosta toga ce zavisiti od toga kako se mec otvori. Ako zabiju prvi gol rano onda do kraja svasta je moguce.

Gosti su oslabljeni u odbrani jer standardni defender Nathanael Ogbeta je povrijedjen a drugi stub odbrane Nathan Thompson se vraca danas nakon 3 meca pauze i vjerovatno ce krenuti sa klupe.

I bez njega Peterborough je ostvario ogroman trijumf i nisu primili gol u prvom duelu 4:0.

Veceras pred krcatim stadionom Sheffielda ocekujem pobjedu domacina bar da ublaze ovo ispadanje. Oni su u regularnom dijelu sezone bili 3. i umalo se plasirali u visi rang dok je Peterborough jedva upao u play off kao 6. ekipa.

– EUROPA CONFERENCE LEAGUE

Uzvratni mec u Svicarskoj.

Prvi je zavrsen neocekivanim preokretom i pobjedom Basela 1-2 nakon sto je Fiorentina vodila 1:0 na poluvremenu.

Obe ekipe izuzetno napadacki nastrojene i ovde ce Fiorentina napasti od prve minute sto ce ostaviti prostora brzim krilima Basela napred kao sto je bilo i u prvom duelu.

Napadaci bi morali biti dosta neraspolozeni da ovaj mec ostane sa 0 ili samo jednim golom.