Broj koševa L.A. Clippers/B.Griffin (24.5) 19 Lose
Više 1,85

KVOTA: 3,42
————————
Lopez nakon 20 i 19 poena u prva dva meca dobija mozda i drugaciju ulogu jer mu se smanjila minutaza u zadnja 3 meca. Protiv New Orleansa u porazu 112-119 igrao samo 17 minuta i ubacio 6 poena, ne znam razlog zasto je dobio tako malo jer nije bio nikakav blowout. Nakon toga dobili su Washington u produzecima 102:99 i Lopez je i u tom mecu igrao samo 22 minuta i ubacio 9 poena. Poslednji duel igrali su sa Torontom kuci i porazeni su 92:101 a Lopez je igrao 23 minute i ubacio 13 poena. Dakle 3 undera za redom i smanjena minutaza a veceras mora muku muciti sa ponajboljim defanzivcem ove pozicije, naravno to je Rudy Gobert koji je i puno bolje centre ostavljao ispod margine pa vjerujem da ce dobro cuvati Lopeza jer Utah ne dozvoljava puno poena iz reketa, igraju odlicnu odbranu.

Griffin postao glavna napadacka opcija u napadu Clippersa. Paul je otisao a Teodosic povredjen i Clippersi jako puno zavise od Griffinovih poena. Pomazu koliko mogu Galinari i Jordan pod kosem dok je Beverly vise zaduzen za defanzivne zadatke. Zanimljivo je da su Clippersi upisali sve 4 pobjede na startu ove sezone a Griffin je redom ubacivao 29 Lejkersima, 29 Phoenixu, 22 poena odlicnoj odbrani Utaha i proslo kolo ubacio je trojku u poslednjoj sekundi za pobjedu i 25 poena protiv Portlanda. Dakle 3 overa i jedan under na ovu granicu do sad. Igraju protiv Detroita gdje ce Jordan imati probleme s Drumondom pod kosem i od Griffina se ponovo najvise ocekuje tako da vjerujem da ce ponovo na 25+ poena.