VIP PREDLOG: 21:00 Real M. – Baskonia
Broj koševa Real M./G.Ayon (8.5) MANJE 1,85 2 WIN
——————————————–
KOŠARKA ŠPANJOLSKA: ACB – Playoff – Finale

Real prošao Gran Canariu s 3:0 dok je Baskonia bila bolja od Barcelone 2:1. Real sigurno favorit, uzeli su i Euroligu a za ovaj meč odabrao sam centra domaćih u under. Gustavo Ayon teško će do dvocifrenog učinka. Real sve manje igra na centre jer imaju odlične šutere poput Carolla, Dončića, Llulla, Fernandeza itd. Meksikanac dijeli minute sa odlicnim Tavaresom pa tako igra preko 20-ak minuta što je sigurno dobra vijest za ovakav predlog. I kad je na terenu ne uzima tacnije ne dobija puno šuteva pa je tako npr prošli meč uputio 3 šuta Gran Canariji za 20 minuta (2 od 3) i ubacio 2 slobodna bacanja (ukupno 6 poena).
Na liniji slobodnih bacanja nije redovan, u poslednjih 21. utakmicu na cak 9 nije izlazio na liniju slobodnih bacanja što znači da ne igra agresivno prema košu već obično kupi otpatke što bi se reklo i dobija čiste zicer poene kada se isprazni reket protivnika. Ayon ove godine prosjecno biljezi samo 5 šuteva po meču a ni statistike ubačenih lopti mu nisu bajne (56%). U 35 meceva koliko je odigrao u ligi i Euroligi bio je na parketu u prosjeku 21. minutu i biljezio 7.8 poena po mecu. Protivnik nije toliko supalj u reketu, njemac Voigtman ima visinu i tjelesnu masu da mu parira. Prošli duel u ligi protiv Baskonie u pobjedi Reala, Ayon je imao šut 0-6 za 20 minuta. Tavares je dosta bolji u zadnje vrijeme i pored svih šutera koje Real ima, za centre ostaje jako malo i smatram da će Ayon u 20-ak minuta ostati ispod ove margine.