FREE VIP PREDLOG: 23:00 Orlando – Toronto
——————————
SAD: NBA

Igrao sam ga under i prosli put protiv Orlanda prije par dana..

Orlando je odlicna defanzivna ekipa koja igra slow pace sa malo prostora za poene iz tranzicije.

Taj mec dobili su 113:103 i limitovali pleja Toronta na samo 9 suteva i 10 poena ukupno.

Ocekujem isti ”tretman” odbrane Magica.

Garry Trent Jr. je imao bolji matchup pa je on taj duel predvodio poenterski raptorse..

Margina na njega visoka jer Torontu fali jako puno igraca i dalje.

Ipak Orlando je posebnu paznju mu posvetio u odbrani pa je cesto bio udvajan.

Znao je Orlando odakle prijeti najveca opasnost u ovako malenom rosteru Toronta i odluka je bila ispravna te urodila plodom;

Ocekujem slican tretman za pleja gostiju i tezak mec.

Takodje blowout vrlo moguc pa da igra manju minutazu, Orlando na papiru veliki favorit.
……….

FREE VIP NBA PREDLOG: 20:00 Detroit – Miami Heat
C. Cunningham (21,5) MANJE 1,85 17 ✅
——————————–
SAD: NBA

Kao prvo Cade vuce manju povredu koljena ali ce igrati;

**Cunningham (knee) is probable for Sunday against the Heat.

Cunningham continues to battle soreness in his left knee, and it’s worth noting that Sunday’s game is the front end of a back-to-back set. Assuming he plays Sunday, Cunningham could potentially be held out for maintenance Monday against Boston.**

Zanimljivo da ga je pretprosli mec trener ostavio na klupi citavu zadnju cetvrtinu iako nije bio blowout protiv Toronta i dobio je samo 28 minuta te zavrsio na 19 poena uz los sut 8/20

Nakon toga ovaj isti protivnik bio, dakle protiv Miamija igrali i odbrana Miamija odradila svoj posao.

Cunnigham igrao 32. minute, uzeo 15 suteva i zavrsio na 11 poena.

Miami je u top ekipama lige po odbranbenom segmentu i oduzimanju protivnicke opcije broj 1.

Taj prosli mec odradili skolsku odbranu na njemu, uvjek dvojica zalijepljena za Cunninghama, Rozier uz Butlera ponajvise ili ko bude najblizi, dakle uvjek su dvojica bila na njemu pa ne cudi onda sut 5/15 jer je svaki bio poprilicno tezak..

Istu defanzivnu semu ili bar slicnu ocekujem i danas.

Miami ne pusta ni puno slobodnih bacanja, u tom segmentu su 3. najbolja ekipa, ne pustaju ni puno poena iz painta tako da Cade ne moze drajvati kako zeli do koša i opet veceras value definitivno u underu.

Miami je ove sezone 6. najbolja ekipa po odbrani protivnikih PG igraca.

…………..

FREE VIP NBA PREDLOG: 18:00 Milwaukee – Phoenix
D. Lillard (22,5) VIŠE 1,85 31 ✅
—————————–
SAD: NBA

Margina malo spustena jer se vraca Middleton ali ce sigurno biti pod limitom minuta..

Ipak Giannis je upitan pa bi bilo dobro da ne zaigra…

**Antetokounmpo (hamstring) is listed as questionable for Sunday’s game versus the Suns.**

Lillard ”tih” zadnje dvije partije pogotovo protiv kingsa gdje je bacao cigle 2/12 iz igre a zadnju protiv uz 7/16 sut dosao do 17 poena.

Prije toga 41, 20, 28 i 35 poena.

On veceras ima puno bolji matchup nego li Giannis kojeg ce uzimati i Durant i Nurkic.

Lillard mora dobrano potegnuti s distance protiv lose odbrane sunsa na perimetru gdje su Booker i Beal i Phoenix je 4. najgora odbrana protivnickih PG igraca ove sezone.

Vasilije Micic 21 poen, Garland 30 poena, Jamal Murray 28, Irving 29, Doncic 41 poen, VanVleet 24, 23 i 21, D’Angello Russel 20 itd..

Zadnje 3 protiv Phoenixa ubacivao 28, 31 i 41 poen.

………..

FREE VIP NBA PREDLOG: 00:00 San Antonio – Brooklyn
C. Thomas (21,5) VIŠE 1,85
—————————-
SAD: NBA

Igrali smo ga i sinoc over i ubacio je 22 poena Indiani.

Sinoc je imao veliki problem na startu jer je nakon tacno 3 minute i 57 sekundi vremena igre napravio 2. faul i morao na klupu tako da mu je to uticalo na minutazu.

Igrao je 32 minute i imao sut 7/16 i 6/6 slobodna bacanja.

Taj mec Brooklyn je izgubio 20 razlike i veceras ocekujem puno bolje izdanje gostiju sto znaci da i Thomas mora dati svoj redovan doprinos..

Zadnje 4 ubacivao redom 31, 29, 21 i 22 poena.

Odlican macthup jer San Antonio u zadnjih 15 meceva je 2. najgora ekipa po odbrani SG pozicije.

Takodje ovo je b2b utakmica pa je moguce da Cam Johnson odmori jer se tek vratio nakon oporavka od povrede.

– Belgija

Gent, Mechelen te Cercle Brugge bore se za play off i ovo danas za domacina je apsolutna must win situacija.

Nakon ispadanja iz Conference Lige od M. Haife ful fokus na prvenstvo da se uhvati play off

Poslednje 3 utakmice su bile izuzetno teske, tacnije jaki protivnici (Standard, Antwerpen i sampion Union SG) tako da je Gent igrao 2 remija i jednom porazen.

Uspjeli su proslo kolo kod najjace ekipe lige Union SG odigrati 1:1

Gosti su trenutno na 12. poziciji i njima je cilj da ne upadnu u play out grupu a imaju 3 boda prednosti u odnosu na Leuven.

Najslabiji su gost lige sa jednom pobjedom, 4 remija i 9 poraza.

Danas bez Knezevica, Mbenza, Benboualia, Closseta koji su povredjeni dok je Monticelli suspendovan

U prvom duelu ove sezone Gent je kao gost slavio sa 1:3

Razlika u kvaliteti, domaci teren i motiv trebali bi donijeti sva 3 boda domacinu.

– MAĐARSKA: OTP BANK LIGA – 25. KOLO

Debrecen ima cilj play off i kada gledate kako igraju i koliko im znaci svaki gol jasno je da su motivisani i da je hemija u timu dosta dobra.

To najbolje pokazuje prosli mec kod Paksa koji se bori za prvu poziciju gdje su odigrali 1:1

Na krilima tog remija ocekujem napad od starta protiv gostiju koji jos nisu u opasnosti od ispadanja, imaju 9 bodova viska u odnosu na zonu ispadanja..

Od 3 zadnja duela oni su 2 izgubili i jedan remi iscupali proslo kolo kuci 2:2

Danas bez defendera Satronova, veznjaka Kisse i napadaca Croizeta

Must win za Debrecen kako bi se priblizio top pozicijama.

…………

VIP PREDLOG: 17:30 Legia W. – Piast Gliwice 1 1,72 3:1 ✅
—————————————
POLJSKA: EKSTRAKLASA – 25. KOLO

Glasine su vec pustene u javnost da ukoliko Legia ne slavi veceras trener Runjaic bi trebao dobiti otkaz..

Losa forma i bez pobjede u drugom dijelu sezone za jedan od najvecih klubova Poljske koji ima cilj prva 3 mjesta.

U Evropi su ispali od Moldea i sada sav fokus se stavlja na prvenstvo i danasnji duel.

U nekim mecevima nisu imali ni srece medjutim to nije opravdanje.

Piast idealan protivnik za prekid lose serije jer su sasvim prosjecna ekipa koja je nakon 5 vezanih kola bez pobjede tek proslo kolo uspjela kuci dobiti Puszcza 1:0

Danas su bez suspendovanog veznjaka Ameyawa (mf 24/3) i Dziczeka (21/7 mf)

Takodje nakon proslog meca doslo je do incidenta u kojem su ucestvovali i trener gostiju Vukovic i pomocni trener pa su kaznjeni sa 3 meca tako da danas ne bi trebali biti na klupi Piasta;

Od 3 poslednja medjusobna duela Legia je slavila u 2 i jednom su igrali remi i to ove sezone kod Piasta 1:1

Treba reci i da je trener Vukovic bivsi igrac Legije te gaji simpatije prema tom klubu..

…………….

VIP PREDLOG: 18:30 Elche – Albacete 1 1,70 3:2✅
————————————
ŠPANJOLSKA: LALIGA2 – 31. KOLO

Jedna od tezih liga za predvidjanje ali ovde su dva tima s razlicitim ambicijama..

Elche zeli promociju u Primeru dok se gosti bore za opstanak.

Domacin usao u odlicnu formu i defanzivno i ofanzivno pa su vezali 3 pobjede bez primljenog gola, dvije su bile u gostima i jedna na ovom terenu protiv Alcorcona 3:0

Albacete je tik iznad zone ispadanja sa jednim bodom viska i ovde se dolaze braniti te probati izboriti remi znajuci da je Elche kvalitetnija ekipa pogotovo kuci..

Oni su vezali 2 poraza, 2:1 kod Gijona te proslo kolo 1:2 kuci protiv Ovieda.

Sto se povreda tice Albacete bez Carlos Muniotha , Sasua, Hignioa te Dani Escricea

Elche samo bez Oscar Planoa dok se vracaju bitni Mario Gaspar te Serguo Carreira.

Zanimljiva izjava trenera Albacetea koji kaze da ce njegov tim morati uraditi nesto ”cool” kako bi iznenadili Elche;

Poslednji sudar na ovom terenu bio je prije 4 godine i Elche je slavio 2:0.