VIP NBA PREDLOG: 00:00 Orlando – Golden State
—————————
SAD: NBA

Kao prvo Kuminga je upitan zbog natecenog koljena;

**Kuminga is questionable for Wednesday’s game against the Magic due to left knee soreness.

Kuminga is in danger of missing the second night of a back-to-back set after he posted 18 points (8-13 FG), seven rebounds, three assists and one block in 32 minutes during Tuesday’s win over the Heat. If Kuminga is sidelined, Gary Payton and Moses Moody would be candidates for increased roles.**

Zadnje 4 partije Wiggins ubacuje 22, 8, 15 i 17 poena.

Orlando je odlicna defanzivna ekipa ali SF poziciju od svih ostalih najslosije brane i tu 11. najgora ekipa lige.

Wiggins ima 11+ poena u 20 od 23 utakmice u gostima ove sezone (87%) gdje je minimum igrao 23 minute.

U gostima ove sezone na prosjeku 13.5 poena po mecu.

Curry logicno privlaci najvise paznje protivnickoj odbrani, Suggs ce ga terorisati veceras (odlican defender) tako da i Wiggins i Klay moraju dati svoj napadacki doprinos pogotovo ako Kuminga ne zaigra.

Golden Stejt se bori za play in i svaka pobjeda je bitna.
………..

VIP NBA PREDLOG: 00:00 Charlotte – Cleveland
V. Micić (11,5) MANJE 1,85 11 ✅
—————————–
SAD: NBA

Igrao sam ga i proslu under protiv Clivlenda.

Uzeo samo 4 suta, 1/4 iz igre i zavrsio na 2 poena..

44% svojih poena postize iz painta a cavsi 10. najbolja ekipa po odbrani painta.

32% svojih poena postize trojkama a Clivlend je 4. najbolja odbranbena ekipa suta za 3 poena.

26% svojih poena ubacuje kao PNR Ball Handler a cavsi su 6. najbolja ekipa po odbrani PNR Ball Handlera..

10% svojih poena ubacuje iz tranzicije a Clivlend je u top 10 i po tom segmentu.

Prosli mec protiv njih se mucio, kazem samo 4 suta i tezak mec tako da ni veceras ne ocekujem 12+
……….

VIP NBA PREDLOG: 01:00 Chicago – Indiana
D. DeRozan (25,5) VIŠE 1,85 27 ✅
—————————
SAD: NBA

Na papiru previse dobar matchup pa ne mogu preskociti..

Zadnje dvije 28 i 27 poena Bostonu i Washingtonu i oba su izgubili..

34% svojih poena DeRozan postize iz mid-range suteva oko painta a po odbrani tog podrucja Indiana je 24. ekipa lige ili 6. najgora.

28% svojih poena postize iz painta a Indiana je 5. najgora ekipa po primljenim poenima iz painta

28% svojih poena postize kao PNR Ball Handler a Indiana je 30. ekipa lige odnosno najgora u tom segmentu.

22% poena postize sa linije penala a Indiana je najgora ekipa i tu, dakle najvise slobodnih bacanja dozvoljavaju.

8% poena postize iz post upa a Indiana je i u tom segmentu najgora odbrana lige

Neki od igraca protiv Indiane;

Cunningham 23, 31 i 30 poena, Booker 62 i 26 poena, Shai Alexander 30, upravo DeRozan 46 poena itd.

Dakle poslednju im je ubacio 46 poena ali igrao se i produzetak te imao odlicnih 15/24 iz igre..

Indiana je takodje druga ekipa lige po pejsu, primjera radi protiv Lejkersa neki dan su izgubili cak 150:145 sto dovoljno govori kako se odbrana igra i kako brzo se igra a to DeRozanu odgovara.
…………

VIP NBA PREDLOG: 01:00 Oklahoma – Houston kp 2 2,60 ✅
——————————————
SAD: NBA

Imate i hendikepe Hjuston +6,5 itd..

Znate i sami da ne igram cesto (skoro nikad) pobjednike u NBA ali ovde vidim value..

Oklahoma je veceras bez najboljeg igraca, Shai Alexandera i to je prvi razlog.

Takodje ovo im je b2b utakmica, sinoc su dobili kao gosti pelicane i odmah veceras kuci igraju sa trenutno jednom od najboljih ekipa..

Hjuston je samo jednu pobjedu daleko od play ina.

U ovom mjesecu i to bez Senguna;

1st in win %
2nd in Offensive Rating
4th in Defensive Rating
2nd in Net Rating

Dakle sve stima vise nego realno.

Imaju sigurno sanse protiv ovakvog tima thundera koji je samo jedan mec odigrao bez Alexandera i to u novembru te su izgubili 141:139

Izgubili bi i vise da Lu Dort nije imao sut za 3 poena 6/6 i zavrsio na 29

Ako bude egal mec onda je Hjuston u prednosti jer Oklahoma kad ne zna sta ce baca loptu Shai Alexanderu i onda tu on izmislja poene ali njega nema kao sto rekoh i ovo je u najmanju ruku 50-50 mec tako da je value na Hjustonu.

Dok Cam Johnson nece ni veceras igrati i svima u prvom unitu skace usage;

**Johnson (toe) is out for Monday’s game against Toronto and will remain sidelined for Wednesday’s matchup with Washington, Evan Barnes of Newsday reports.**

Bez njega se Bruklin muci ofanzivno.

Opcija broj 1 pogotovo kod novog trenera i najbolji suter ekipe.

U 7 od zadnjih 8 meceva ima sve partije 20+, samo poslednju ostao na 19 u teskom mecu protiv New Yorku.

Ovo veceras matchup za pozeliti jer wizardsi su 10. najgora defanzivna ekipa lige.

Cam Thomas 22% svojih poena ubacuje kao PNR Ball Handler a wizardsi su 10. najgora ekipa po odbrani p&rola

16% poena ubacuje sa linije penala a wizardsi 6. najgora ekipa po tom segmentu

13% poena ubacuje iz tranzije a Washington 5. najgora ekipa po odbrani takvih poena.

Po odbrani SG pozicije ove sezone Washington je 2. najgora ekipa lige a u zadnjih 15 meceva najgora su ekipa lige po odbrani protivnickih SG igraca.

Gary Trent Jr. 31 poen, DeRozan 27, Jalen Green 42 i 37 poena, Dosunmu 34 poena, Malik Monk 20 itd itd.

………….

VIP NBA PREDLOG: 01:00 Memphis – LA Lakers
L. James (25,5) VIŠE 1,85 23 lose
——————————–
SAD: NBA

Kao sto rekoh Lakersi sinoc igrali i to 2 produzetka protiv Milwokija.

Taj mec Lebron nije igrao i ocekujem ga veceras iako se vodi kao upitan.

Spomenuo sam da je Davis sinoc igrao 52. minute i jedva zavrsio mec, zalio se na povredu u oba produzetka tako da ocekujem da veceras njega odmore.

**Anthony Davis (knee) questionable Wednesday.**

LeBron odmoran ulazi u duel sto je dosta bitno.

Kada nije blowout igra 38-40 minuta.

Memphisu je pocetkom januara ove godine ubacio cak 32 poena.

Miles Bridges im je ubacio 27, Kuminga 26, Chet Holmgren 22 poena, Andrew Wiggins 22, Wembanyama 31 poen itd..

Ove sezone su 9. najgora ekipa po odbrani SF igraca.

Lebron 51% svojih poena ubacuje iz painta a Memphis je 9. najgora ekipa po primljenim poenima iz painta.

27% svojih poena postize trojkama a Memphis je 4. najgora ekipa lige po dozvoljenim trojkama protivnicima.

10% svojih poena postize iz izolacije a Memphis je 7. najgora ekipa lige u tom segmentu.

Spot up sutevima ubacuje 9% svojih poena a Memphih je 8. najgora ekipa po dozvoljenim spot up sutevima.

…………

J.Jackson Jr. (19,5) VIŠE 1,85 17 lose
——————————–
SAD: NBA

Samo 3 ekipe ga namucile u zadnjih 9 partija.

Oklahoma 2 puta i proslu protiv Denvera kriminalno sutirao, 4/18 iz igre te za 26 minuta ubacio samo 11 poena u blowout porazu.

Zadnih 9 redom ubacuje 33, 30, 21, 16, 19, 25, 28, 29 i 11 poena.

Bane se vratio ali usage Jackson Jr-a je isti.

Lakersi su dosta losi u odbrani.

Cak i na C poziciji gdje je Davis dobro branio pali su jako.

U zadnjih 15 utakmica su 7. najgora ekipa po odbrani protivnickih C igraca.

Takodje Lakersi su sinoc igrali i to 2 produzetka protiv Milwokija.

Davis je igrao cak 52. minute i jedva docekao kraj, zalio se na povredu u oba produzetka i moje misljenje je da nece igrati veceras..

Dakle b2b za Lejkerse tako da bi Memphis trebao drzati bar egal mec veceras protiv umornih nogu gostiju.

Domacin osakacen povredama, Morant zavrsio za sezonu a ispod su svi koji fale ili su Game Time Decision;