09.05.2018

Kovačević Nemanja
7 hrs

VIP BOMBICA: 17:00 Stal Wola – Rozwoj Katowice 1 2,70 (probati 2-1 kvota 35,00) 0:1,4:1 WIN WIN
——————————–
POLJSKA: Division 2 – 30. kolo

Iako je do kraja ostalo jos 5 kola (ovo i jos 4) cini se da je ovo zadnji voz za Wolu. U zoni su ispadanja i zaostaju 3 boda za Pulawijem i Gryfom a danas im u goste dolazi ekipa koja ce jako tesko ugroziti opstanak do kraja jer imaju 7 bodova viska u odnosu na zonu ispadanja i utakmicu manjih od ostalih tako da po njih i ne bi bilo pogubno da dozive poraz danas. Wola nije veliki klub, njihova vrijednost na transfmarket je 50,000e a stadion prima oko 1000 navijaca. Wola je upisala znacajna 3 boda na gostovanju kod jedne od boljih ekipa ove lige, to je Lodz, dobili su ih 1:2 da bi nakon toga takodje igrali u gostima i to kod sedmoplasirane Siarke i uzeli su bod, bilo je 2:2. Ovaj mec danas dosta bitan za domacina dok kao sto sam vec spomenuo gostima bi se do kraja moralo previse toga zakomplikovati pa da ispadnu i po ovoj kvoti vjerujem da treba probati na domacina.

Postoji jos jedna pozitivna stvar za ovaj predlog a to je mogucnost da gosti puste bodove domacinu jer poprilicno je ocigledno da postoji neki vid saradnje a prema poljskim izvorima klubovima su u dobrim odnosima. Prvi mec ove sezone na stadionu Katowica zavrsen je 2:1 (0:1 poluvrijeme) a 2015. godine u pobjedi Wole u gostima nad Katowicama 1:5 na poluvremenu je bilo 1:0. Dakle dva prelaza u poslednja 4 medjusobna duela.